BMX:
a bmx-ek a '60-as években a motocross motorokból lettek kialakítva (mondjuk le lett szerelve a motor, de maradtak a kerekek), hasonló célokra, mint a motorok. Nagyon gyorsan népszerűek lettek ezek bringák. A könnyű súlyuknak köszönhetően a mai napig versenyre tervezik ezeket a gépeket. A 20-as kerék átmérő, a megfelelően barázdált, rücskös kerék és a keskeny nyereg is versenyzésre van kitalálva. Nem is beszélve a hosszú hajtókarról, vagy az első fékről.
A BMX-eket krómozott acélból vagy alumíniumból készítik. A krómozott vázak egy kicsit nehezebbek, az alumíniumból készültek könnyebbek és rozsdamentesek, így ha megsérül a váz, nem kell egyből kezelni. A BMX-eket többféle különböző vázméretekkel gyártják, kornak, testsúlynak és a használók méreteinek megfelelően kialakítva.
FREESTYLE:
Ezek a bringák versenyzés helyett inkább a flatland (sima talaj) trükközéshez és izmosabb utcai pörgetéshez lettek kialakítva. Érdemes freestyle bringát választani a mindennapos utcai használat esetén is, suliba, haverokhoz menet. A kialakítás első szempontja ezeknél a bringáknál a masszív váz, nem pedig a könnyű súly. A freestyle bringákon elől és hátul is van fék, ráadásul a bovdeneket úgy alakítják ki, hogy a kormány körbeforgatható legyen, anélkül, hogy a zsinór elszakadna. Elég kemény, strapabíró anyagokból készülnek, vannak 48 küllős változataik is.
DIRT:
Ahogy a névből is kiderül, hogy ezek a bringák a levegő-hasítására lettek kitalálva.Lényegében valahol a BMX és a FREESTYLE biciklik között helyezkednek el felépítésüket tekintve. A legfőbb jellemzőjük, hogy általában nincs első fékjük és, hogy ezek kerekei 36+12 küllőből állnak össze, hogy jobban bírják a földre való érkezést. 24-inches kerék az átlagos méretük.